Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva fastighetsförvaltning, samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-09* | 2024-09* | 2023-09* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 810 | 2 636 | 1 979 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 977 | 395 | 1 046 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 994 | 474 | 996 |
| Årets resultat (tkr) | 591 | 282 | 599 |
| Summa tillgångar (tkr) | 5 070 | 3 542 | 4 900 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-09* | 2024-09* | 2023-09* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 810 | 2 636 | 1 979 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 977 | 395 | 1 046 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 994 | 474 | 996 |
| Årets resultat (tkr) | 591 | 282 | 599 |
| TILLGÅNGAR | 2025-09* | 2024-09* | 2023-09* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 4 147 | 2 503 | 1 711 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 923 | 1 039 | 3 188 |
| Tillgångar (tkr) | 5 070 | 3 542 | 4 900 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-09* | 2024-09* | 2023-09* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 013 | 422 | 940 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 618 | 369 | 251 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 3 439 | 2 751 | 3 709 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 5 070 | 3 542 | 4 900 |
| 2025-09* | 2024-09* | 2023-09* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 800 |
| 2025-09* | 2024-09* | 2023-09* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 34.8% | 15.0% | 52.9% |
| Soliditet | 28.8% | 19.4% | 22.9% |
| Kassalikviditet | 26.8% | 37.8% | 86.0% |
Tm Företagscenter AB ingår i en koncern med 5 bolag. Moderbolag är TM-Bolagen AB och koncernmoderbolag är Tm i Torsås AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-09.
Bolaget ska bedriva fastighetsförvaltning, samt därmed förenlig verksamhet.